5 ترفند در ویدیومارکتینگ

5 ترفند در ویدیومارکتینگ

1.راوی داستان باشید (نه اصرارکننده برای خرید)

به طور مستقیم وارد صحبت از محصول یا برند خود نشوید مخاطب حوصله دیدن و شنیدن تعریف و تمجید های شما از محصولتان را ندارد.

بهتر است که غیر مستقیم این کار را انجام دهید.

برای مثال با آموزش مطالب مفید به کاربر در حیطه کاری خود، هم خود را به عنوان برندی با دانش و تجربه در ذهن مشتری معرفی کنید و هم محصولتان را معرفی کنید.

2. ویدئوهای راهنما بسازید

اگر محصولی دارید که تازه به بازار عرضه شده  ونیاز هست در مورد استفاده از اون اطلاع رسانی کنید حتما در مرحله اول برای آن یک ویدیو بسازید، این کار باعث میشه کالای شما و نوع استفاده از اون بیشتر در ذهن مخاطب بمونه.

درک آموزش از طریق ویدیو و موشن ها بسیار آسان تر از کاتالوگ و بروشور و یا فایل های متنی است.

3. از چند موضوع مختلف در یک ویدیو صحبت نکنید

گاهی ممکنه به خاطر صرف وقت و هزینه کمتر بخواهید از یک ویدیو برای توضیح مقاصد گوناگون استفاده کنید، به هیچ عنوان این کار را نکنید چرا که باعث سردرگمی بیشتر مخاطب می شود و همینطور مخاطبی که برای مثال به دنبال خرید و کسب اطلاع از بهترین محصول بازار در حوزه ماشین لباسشویی هست مطمینا از دیدن ویدیویی که ابتدا به توضیح یخچال پرداخته و بعد ماشین لباسشویی پرهیز خواهد کرد . پس بهتر است برای هر موضوع یک ویدیوی جدا ساخته شود.

4.محتوا مهمترین شاخص در بازاریابی ویدیویی

محتوا هر چقدر هم ساده، باید برای مخاطب جذاب و گیرا باشد تا او را ترغیب به دیدن ویدیوی شما تا انتها کند.

محتوا باید به گونه ای باشد تا اطلاعات لازم و کافی در مورد موضوع مطرح شده را به راحتی به مخاطب منتقل کند و در عین حال قابل فهم و جذاب باشد.

5.ویدیو را کوتاه نگه دارید

به خاطر داشته باشید اگر ویدیوی شما طولانی شود نیمی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد پس حتما در مدت زمان کوتاه هم منظور خود را به مخاطبتان برسانید و هم به اندازه کافی برایشان جذاب باشید.


این مقاله را با دوستان و همکارانتان به اشتراک بگذارید: فیس بوک لینکدین توییترخبرنامه

با عضویت در خبرنامه آکادمی کشن، به محض انتشار محتوای جدید، از طریق ایمیل باخبر میشی و به این صورت هیچ مقاله یا آموزشی را از دست نمی دی.